28/04/2014 Tarihli Basın Bülteni


ESKİLERİN MODASINA TUREKS STONE YORUMU

Tureks Stone, mermer ihtişamını şimdi de sehpalara taşıdı.

Ev dekorasyonunda yerini hiçbir zaman kaybetmeyen mermer sehpalar, Tureks Stone ile yeniden şekilleniyor. Mat ve parlatmalı mermer tablaların metal ayaklıklar ile buluştuğu sehpalar kullanıldığı her alana ve dekorasyona uyum sağlıyor. Birçok renk ve model seçeneğine sahip sehpalar, oturma ünitesi, orta veya yan sehpa, ya da evin farklı odalarında farklı dekoratif amaçlarla kullanılabiliyor.

Ahşap masalarda yaşanan çizilme ve sıcakla temas ettirmeme stresini yaşatmayan mermer sehpalar Tureks Stonu showrromlarında müşterilerini bekliyor.

22/04/2014 Tarihli Basın Bülteni


TUREKS STONE, LAS VEGAS’TA COVERINGS FUARINA KATILIYOR

Yenilikleri, modernliği ve eşsiz tasarımları tüketicileriyle buluşturan Tureks Stone, Amerika Las Vegas’ta gerçekleşecek Coverings Fuarı’nda yerini alıyor.

Geniş ürün yelpazesi ile dikkatleri üzerine çeken Tureks Stone, yurt dışında katıldığı fuarlarla uluslararası pazarda güçlenmeye devam ediyor. Las Vegas’ta 29 Nisan- 2 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Coverings Fuarı’nda Tureks Stone, göz alıcı doğal taşlarını katılımcılara sergileyecek.

17 Türk firmasının katılacağı ve 502 m2 alanda kurulacak olan Türk standında Tureks Stone, L16056 nolu stantta ziyaretçileri ile buluşacak.

16/04/2014 Tarihli Basın Bülteni


TUREKS STONE’DAN IŞIK SAÇAN KOLEKSİYON

Tureks Stone, doğal taş ve camın göz kamaştırıcı bütünlüğüyle oluşturduğu Riva Del Mar Koleksiyonu ile yaşam alanlarınıza ışık saçıyor.

Tasarımları ile sıra dışı ve özgün yaşam alanları sunan Tureks Stone, camın büyüleyici etkisini Riva Del Mar Koleksiyonu ile mekanlara taşıyor. Şık ve seçkin mekanlar için estetik bir çözüm sunan koleksiyon, gün ışığını yansıtma özelliğiyle mekanlara ferahlık getiriyor. 15 ayrı renk ve ürün seçeneklerinden oluşan koleksiyon; banyo, mutfak ve duvar uygulamaları dışında havuz içlerinde de tercih ediliyor.

Dış etkenlere karşı dayanıklılığı, renk ve parlaklığını koruma ve kolay temizlenebilme özelliği ile dikkat çeken koleksiyonda karolar 30,5×30,5 ebatında satışa sunuluyor.

14/04/2014 Tarihli Basın Bülteni


TUREKS STONE, MİLANO’DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Tasarımları ile her zaman dikkatleri üzerine çeken Tureks Stone, dünyanın en büyük tasarım etkinliklerinden Milano Design Week’e damgasını vurdu.

Tureks Stone, 8-13 Nisan tarihleri arasında İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB)öncülüğünde düzenlenen Milano Design Week’te yerini aldı. Farklı bölgelerden 40 çeşit doğal taşın sergilendiği koridorda parlaklığı ile dikkat çeken ürünü Skyline’ı sergileyen Tureks Stone, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Türk mermerinin kimliğini öne çıkartmak adına önemli bir etkinlik olduğunu söyleyen Tureks Stone Yöneticisi Gökçen Anlı; “Dünyanın en büyük tasarımcılarını ve tasarım ürünlerini bir araya getiren Milano Design Week, Türkiye’nin zengin mermer ve doğal taş kaynaklarının yurtdışında tanıtılmasında önemli bir rol oynuyor. Türkiye, doğal taş ve mermer konusunda oldukça zengin ve iddialı bir ülke. Bu etkinlik ile birlikte ürün zenginliği ve çeşitliliğinin yanı sıra sektörümüzün vizyonunu da tasarım meraklılarına ve yabancı sektör temsilcilerine göstermiş olduk. Katılımcıların sektörle ilgili tüm gelişmeleri yakından görmesine olanak sağlayan bu etkinlik, Tureks Stone olarak bize yeni pazarlar ve yeni ticari işbirlikleri oluşturulmasında da katkı sağladı. Önümüzdeki sene de bu etkinlikte yer alabilmek ve ülkemizi temsil etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. ” dedi.

08/04/2014 Tarihli Basın Bülteni


HAUTE COUTURE TASARIM YAŞAM ALANLARINIZA GELİYOR

Tasarımları ile fark yaratan Tureks Stone, yaşam alanlarınızı podyuma dönüştürüyor. Tureks Stone, houte couture koleksiyonu Glamour ile size özel mekanlar yaratmanıza imkan sağlıyor.

Tureks Stone, özel el yapımı Glamour koleksiyonu ile müşterilerine özgün ve özgür bir koleksiyon sunuyor. Değişen ihtiyaçlar ve farklı zevklere hitap etmek amacıyla tasarlanan Glamour, sizi yansıtacak detaylarla birleşerek yaşam alanlarınıza yeni bir kimlik kazandırıyor.

Modern tasarımların el işçiliği ile şekillendiği kolesiyonda mermerin gücü oryantal desenler ile birleşiyor. 10 tip desen seçeneğinin bulunduğu koleksiyonda 14 farklı renk alternatifi de bulunuyor. Ayrıca, karoların içerisindeki renkler kişinin zevk ve isteğine göre de değiştirilebiliyor. 3 farklı ebattan oluşan koleksiyon yer ve duvar dekorasyonunda kullanılabilirken ayrıca, ayna, sehpa ve masa dekorasyonunda da rahatlıkla kullanılabiliyor.

08/04/2014 Tarihli Basın Bülteni


DUVARDA MİSTİK KOKU

Tureks Stone, günümüzde hala popülaritesini koruyan mozaik ve doğal taş panel koleksiyonları ile evinizde mistik bir hava yaratmanıza imkan veriyor.

İç mekanların en gözde tasarımları olan taş paneller Tureks Stone ile yeniden yorumlanıyor. Duvarlarda kullanılmak üzere farklı renk ve boyutları bulunan taş paneller, kolay uygulanabilir özelliği ile dikkat çekiyor. Kullanıldığı alanlara mistik bir hava katan Tureks Stone taş panellerin pek çok yüzey ve renk seçenekleri mevcut.

Kireçtaşı, kayrak, mermer, traverten, oniks ve mozaik gibi farklı seçenekleri bulunan paneller oturma odası, mutfak, banyo gibi iç mekanlar dışında dış mekanlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor.

29/03/2014 Tarihli Basın Bülteni


TUREKS STONE MARBLE FUARI’NA DAMGASINI VURDU

Yenilikleri, modernliği ve eşsiz tasarımları tüketicileriyle buluşturan Tureks Stone, her sene olduğu gibi bu sene de yepyeni koleksiyon ve tasarımlarıyla, İzmir’de düzenlenen MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nda katılımcıların dikkatlerini üzerine topladı.

26-29 Mart tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşen, sektörün ilk 3 fuarı arasında yer alan MARBLE Fuarı’nda Tureks Stone, geniş ürün yelpazesi ve şık tasarımları ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Fuarda 3 stant açan Tureks Stone, tamamı kendi üretimi olan popular mermer çeşitlerini, Waterjet koleksiyonlarını, modern mozaiklerin yer aldığı Mozeks Koleksiyonu’nu ve outlet ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Ayrıca, standa uğrayan ziyaretçiler Tureks Stone yöneticileri ve mimarları tarafından mermer kullanımı hakkında da bilgilendirildi.

Hacimsel olarak küçük mekanlarda açık renk karolar tercih edilmeli

Dekorasyonda ilk olarak dekor yapılacak alanın yapısının dikkate alınması gerektiğini belirten Tureks Stone Yöneticisi Gökçen Anlı, yoğun sirkülasyonlu alanlarda yumuşak yapıda, gözenekli bir taş kullanılmaması gerektiğini, bu tarz yerlerde daha sert ve çizilmez doğal taş döşemeleri yapılması gerektiğini söylerken, karanlık hacimsel olarak küçük mekanları geniş göstermek için ise açık renkler tercih edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Fuar hakkındaki görüşlerini de belirten Anlı, “ Marble Fuarı, mermer ve doğaltaş üreticilerini, yabancı firmaları ve alıcıların buluşma noktası. Tureks Stone olarak bizlerde özel ve yeni tasarımlarımızı, mermer karolarımızı sektör profesyonelleri ve ziyaretçilerle buluşturmaktan ötürü çok mutluyuz. Markamızı çok daha önemli noktalara taşımayı, alanında dünyanın en öncü firmaları yapmak için bu tür organizasyonlarda yerimizi alacağız” dedi.

24/03/2014 Tarihli Basın Bülteni


TUREKS STONE 3 STANDI İLE MARBLE DOĞAL TAŞ VE TEKNOLOJİLERİ FUARI’NDA

Tureks Stone, alanında bir dünya markası olan ve sektörün ilk 3 fuarı arasında yer alan MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nda 3 ayrı standı ile birlikte yer alıyor.

Tureks Stone, alanında bir dünya markası olan ve sektörün ilk 3 fuarı arasında yer alan MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nda 3 ayrı standı ile birlikte yer alıyor.

Tasarımları ile mermer sektörüne yenilikler sunan Tureks Stone, 26- 29 Mart tarihleri arasında 20.’si düzenlenen MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nda ziyaretçileri ile buluşuyor. Bu yıl 3 ayrı stant ile fuarda yer alacak olan Tureks Stone, tasarım harikası karolarının yer aldığı Tureks koleksiyonlarını, modern mozaiklerin yer aldığı Mozeks koleksiyonlarını ve outlet ürünlerini ziyaretçilerinin beğenisine sunacak.

Mermerin Devleri mimarları Marble fuarında buluşturuyor

Konsept Projeler “Mermerin Devleri” özel projesi kapsamında sektörün öncü mimarlarından Dara Kırmızıtoprak, Gökhan Avcıoğlu, Hasan Sökmen, Çağlayan Tuğal, Yılmaz Zenger, Abdullah Burnaz, Mehpare Evrenol ve Mustafa Toner de Marble fuarında yer alacak.

Üç gün boyunca sürecek olan fuarda Tureks Stone, hall 2 2059 ve hall 8 8068 no’lu stantta ziyaretçileri ile buluşacak.

05/03/2014 Tarihli Basın Bülteni


BU BAHAR, BAHÇE VE TERASLAR TUREKS STONE İLE CANLANIYOR

Tureks Stone, birbirinden farklı serileri ile bahçe ve teraslarında yenilik yapmak isteyenlere birbirinden şık alternatifler sunuyor.

Baharın gelmesiyle birlikte Tureks Stone, benzersiz renk ve ebat seçenekleri ile sezon trendlerini bahçe ve teraslara taşıyor. Özgün renk ve desenlerin bir araya geldiği seriler, tasarımı ve sağlamlığı ile dikkat çekiyor. Aşınmaz yapısını kaymazlığı ile besleyen ürünler, özellikle avlu, teras, bahçe ve havuz kenarlarında tercih ediliyor.

Bahçelerinde yeni sezon trendlerini yakalamak isteyenlere güvenilir ve uzun ömürlü seriler sunan Tureks Stone, bej, kahve tonlar, beyaz,gri renkleri ile her stil bahçe dekorasyonuna uyum sağlıyor. İstenilen tüm özel boyutlarda yer ve duvara rahatlıkla uygulanabilen karoların metrekaresi 20 USD’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

03/03/2014 Tarihli Basın Bülteni


SOFİSTİKE TARZ TUREKS STONE İLE YENİDEN YORUMLANIYOR

Geniş koleksiyon seçenekleri ve farklı tasarımları ile ezber bozduran Tureks Stone, yeni koleksiyonu Odyssey ile mekanlarınızda sofistike bir tarz yaratmanıza olanak sunuyor.

Tureks Stone, yeni koleksiyonu Odyssey ile birbirinden farklı parçaları bütünleşerek mekanlarda tasarım harikası yaratmanızı sağlıyor. Mermer, kireç taşı ve camın birleşimiyle oluşan karolar, mekanlarında hem sadelik hem de şıklığı arayanların tercihi oluyor. Birbirinden farklı on altı geometrik desenlerden oluşan koleksiyon, mermer dayanıklılığı ile güvenli ve uzun ömürlü kullanım imkanı sunarken içeriğindeki cam sayesinde kullanılan yere ışıltı saçıyor.
Banyo ve mutfak gibi ıslak zeminlerin yanı sıra tüm yaşam alanlarında kullanılabilen koleksiyon large, medium, small olmak üzere 3 farklı boyuttan oluşuyor. Turkuaz, bej, kahve, gri gibi birçok renk alternatifi sunan Odyssey koleksiyonundaki karolar hem yatay hem de dikey olarak uygulanabiliyor.

27/01/2014 Tarihli Basın Bülteni


2014 MERMER MODASINDA OSMANLI VE YUNAN ESİNTİLERİ ÖN PLANDA OLACAK

25 yılı aşkın süredir mermer sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak faaliyet gösteren Tureks Stone mimarı Yüksek İç Mimar Gökçen Anlı, 2014 mermer trendleri hakkında bilgi verdi. Kişiye özel yapılan tasarımların, ünlü tasarımcılarla çalışılan Osmanlı ve Yunan koleksiyonların ön plana çıkacağını belirten Anlı, gerek duvar gerekse yerde hangi tarzların nasıl ve nerelerde kullanılması konusuna da değindi.

Y.İç Mimar Gökçen Anlı, bu sene özellikle tasarımlarda Osmanlı ve Yunan motiflerini göreceğimizin altını çiziyor. Sadeliğin ise; taşın doğallığı ile bütünleşerek yaşam alanlarımıza gireceğini belirten Anlı “ Hem estetik hem de hijyenik olan doğal taş dokular yeni sezonda da karşımıza çıkıyor. Özellikle işlenmemiş naturel yüzeyli doğal slateleri, quartziteler ve patine, leather yüzeyli mermerler çok moda” şeklinde görüşünü dile getiriyor.

Aynı zamanda günümüzde de popülaritesini koruyan mozaik ve doğal taş dokuların, tasarımlardaki ince el işçiliği, varak, cam, ayna ile yapılan renk kombinasyonları ile döşemelerde mistik doku hissettireceğini belirten Anlı, büyük ebatların yerde ve duvarda daha çok rağbet göreceğine dikkat çekiyor.

İç mekan dekorasyonu için de tüyolar veren Gökçen Anlı’ye göre dekorasyonlarda ilk olarak dekor yapılacak alanın yapısı dikkate alınmalıdır. Örneğin, yoğun sirkülasyonlu alanlarda yumuşak yapıda, gözenekli bir taş kullanılmamalıdır. Bu tarz yerlerde daha sert ve çizilmez doğal taş döşemeleri yapılmalı. Karanlık, hacimsel olarak küçük mekanları geniş göstermek için ise açık renkler tercih edilmelidir.

03/02/2014 Tarihli Basın Bülteni


En Yeni, En Modern Doğal Taş ve Mermerler, En Uygun Fiyat Seçenekleri İle www.turkishmarbledepot.com’da

Yüksek kaliteli mermer, traverteni, kireç taşı ve oniks ürün seçeneklerini müşterilerine sunan Tureks, TurkishMarbleDepot.com ile birbirinden özel koleksiyon ürünlerini en uygun fiyatlarla satışa sunuyor.

Tureks, yenilediği online satış sitesi ile indirimli stok fazlası ürünleri bir tık uzağınıza getiriyor. Stoktan birinci sınıf taş ve dekorasyon ürünlerini avantajlı fiyatlarla sunan site, ev veya ofis dekorasyonunda farklılık arayanları alışverişe davet ediyor. Her zevke uygun mermer, traverten, kireçtaşı seleksiyonların bulunduğu sitede dekoratif ürünler de baş döndürüyor.

Stoğa yeni giren pek çok ürünün günlük olarak siteye eklendiği, müşteri hizmetleri ile güvenli bir alışveriş deneyimi sağlayan TurkishMarbleDepot.com, hem banka havalesiyle hem de kredi kartı ile vade farksız alışveriş yapma imkanı veriyor.

20/01/2014 Tarihli Basın Bülteni


TUREKS STONE’DAN KIŞ BAHÇENİZİ AYDINLATACAK YENİ SERİ; DIANA ROYAL

Soğuk kış günlerinin keyfini modern ve sıcak kış bahçelerinde çıkarmak isteyenler için Tureks Stone yeni ürünü Diana Royal’i tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Dünyaca ünlü taşlarla modern ve şık mekanlar yaratan Tureks Stone, Diana Royal serisi ile kış bahçelerine yeni bir anlam katıyor. Soğuk havada içinizi ısıtacak kış bahçelerine özel Diana Royal serisi, parlaklığı ve koleksiyon seçenekleri ile göz kamaştırıyor. Doğaya uyumu ile göz dolduran estetik doğal bir taş olan Diana Royal, modern görünümünün yanı sıra kullanılan mekanlarda yerden ısıtma sisteminde uygun en iyi malzeme olma özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Kış bahçelerine özgün ve geleneksel tasarımlar yapmanıza olanak sunan seri, parlaklığını uzun süre korumakla birlikte, kolay temizlenme özelliğiyle de güvenli, uzun ömürlü ve kalıcı çözümler sunuyor. Her zevke hitap eden karolar, 20×20, 20×40,6, 40,6×40,6, 40,6×61,61×61 seri üretim ve istenen tüm özel boyutlarda yer ve duvara rahatlıkla uygulanabiliyor.

Detaylı Bilgi İçin: Haber Atölyesi / 0216 545 01 03

03/01/2014 Tarihli Basın Bülteni


ÜNLÜLERİN TASARIMCISI SARA BALDWİN’DEN TUREKS STONE’A ÖZEL KOLEKSİYON

25 yılı aşkın süredir mermer sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak faaliyet gösteren Tureks Stone’dan yepyeni bir seri daha. Ünlü tasarımcı Sara Baldwin ‘in Osmanlı kültürü ve mimarisinden esinlenerek tasarladığı Talya Koleksiyonu, farklı renk ve tasarım alternatifleri ile göz kamaştırıyor.

İlhamını doğanın güzelliğinden alan ve Tom Hanks, Madonna, James Earl Jones gibi ünlülere mozaik tasarımı yapan Sara Baldwin, Tureks Stone’a özel bir koleksiyon tasarladı. Baldwin, Osmanlı kültürü ve mimarisinden esinlenerek hazırladığı Talya Koleksiyonu ile tarihin o hiç eskimeyen motiflerini modern bir yaklaşımla günümüz mekanlarına taşıyor. Farklı renk, doku ve tasarım alternatifleriyle geçmişin izlerini taşıyan koleksiyon; 37 adet karo, madalyon ve 32 adet bordürden oluşuyor. Duvar, zemin ve tezgah arkalarına uygulanabilen Talya Koleksiyonu, güvenli ve uzun ömürlü kullanımıyla mekanlara kalıcı çözümler sunuyor.

Sade ve desenli model seçenekleriyle farklı zevklere zengin alternatifler sunan koleksiyon, 33 USD – 230 USD fiyat aralığında Tureks Stone’in 1.Levent ve Tuzla’da bulunan showroomunda kullanıcılarını bekliyor.

Sara Baldwin Hakkında: Virginia’da doğan Sara Baldwin, 1991 yılında Pennsylvania Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur. Okul yıllarında görmüş olduğu Eden Garden Havva resimlerinden birinin bulunduğu duvarı görmesi mozaiğe hayranlık uyandırdı. İnsan yaratıcılığının güzellikleri ile birlikte doğanın güzelliğini de ilham kaynağı olarak alan Baldwin, Tom Hanks, James Earl Jones, Madonna ve Woody Allen gibi ünlü isimlere özel tasarımlar yapmıştır.

Tureks Store Hakkında: Tureks Stone, 25 yılı aşkın süredir Türkiye mermer sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak faaliyette bulunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana Amerika ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesine günün modasına uygun ve kaliteli mermer karo, plaka, mozaik gibi ürünleri üstün hizmet kalitesi ile sunmaktadır. Bu başarıyı 400 kişiden fazla çalışanı, iki büyük fabrikası, 80’in üzerinde lisanslı ocağı ile artarak devam ettirmektedir.

Detaylı Bilgi İçin: Haber Atölyesi / 0216 545 01 03

LEVENT SHOWROOM

Levent Caddesi No:8
1. Levent / İstanbul
Gsm: +90 533 500 28 70 | Mail: gokcen.anli@tureksstone.com
Gsm: +90 533 500 28 65 | Mail: gonca.coban@tureksstone.com
Telefon: 0 212 284 2219
Çalışma Saatleri
Pzt-Cm 09.00-18.00 Cmt 10.00-16.00

 

ATAŞEHİR SHOWROOM

Ulu Önder Bulvarı
No:34 Ataşehir / İstanbul
Telefon: 0 216 593 2864
Çalışma Saatleri
Pzt-Cm 09.00-18.00 Cmt 10.00-16.00

 

FABRİKA

Organize San. Böl.
1. Cd. 5. Sk. Afyonkarahisar
Telefon: 0 272 2211600
Çalışma Saatleri
Pzt-Cm 08.30-18.00 Cmt 08.30-12.00

 

© 2016 Tureks Stone. Tüm hakları saklıdır.